Ogólnopolski Turniej Szermierczy Dzieci w szabli dziewcząt i chłopców „Młodzi Waleczni” – Ząbki – 05.10.2019.

W dniu 5 października 2019 r odbył się Ogólnopolski Turniej  w szabli młodzików i dzieci w Ząbkach koło Warszawy . Z naszej szkoły startowało   10 uczniów (5  zawodników i  5 zawodniczek).

W zawodach wszyscy nasi uczniowie z powodzeniem walczyli w  eliminacjach grupowych, niektórzy  wygrali w nich  nawet po kilka walk, i wszyscy awansowali do fazy pucharowej w której w większości wygrała swoją pierwszą walkę.

Najlepszy wynik uzyskała Michalina Walczak która w kategorii dzieci zajęła III miejsce , a w kategorii młodzików Maciejowi Walczakowi udało się awansować do najlepszej szesnastki turnieju a w 32 byli jeszcze Igor Koczwara, Aleksander Świerz, Zuzanna Krot i Lena Stawiarz