Igor Koczwara Mistrzem Śląska Młodzików w szermierce na szable

W dniu 20 maja Hala sportowa „Kolejarz” w Katowicach gościła najmłodszych szablistów szablistki, którzy rywalizowali w   Mistrzostwach Śląska Młodzików, organizowanych przez Śląski Związek Szermierczy, Klub Sportowy ” Kolejarz’24” i Szkołę Podstawową nr 17 w Katowicach. Walki stały na wysokim poziomie. W kategorii dziewcząt Amelia Śiwek  z TMS Sosnowiec nieznacznie pokonała  Alicję Swobodę również z TMS Sosnowiec i została mistrzynią śląska dwa brązowe medale przypadły zawodniczką K.S Kolejarz 24 Katowice i równocześnie uczennicą naszej szkoły Lenie Stawiarz i Michaline Walczak, w kategorii chłopców w finale spotkali się zawodnicy klasy sportowej z naszej szkoły Igor Koczwara i Maciej Walczak, i tytuł mistrza śląska zdobył Igor a 2 miejsce dla Maćka brązowe medale zdobyli Mateusz Grabis z ZKS Sosnowiec i Patryk Adamski z Pałacu Młodzieży Katowice, w finałowej ósemce znalazł się jeszcze Aleksander Świerz.

Wyniki końcowe:

Finałowa ósemka chłopców:                                                                     Finałowa ósemka dziewcząt

1.       Igor Koczwara TMS Sosnowiec

1.       Amelia Siwek TMS Sosnowiec