Srebrny medal i tytuł Wicemistrzów Polski w drużynowych Mistrzostwach Polski w szermierce na szable chłopców naszych uczniów

Mistrzostwa Polski organizowane przez Polski Związek Szermierczy w szermierce na szable 12-13 CZERWIEC 2021 - KOBYŁKA

Świetny wytęp na Mistrzostwach Polski w wykonaniu naszych zawodników...

W dniach 12 i 13 czerwca 2021 odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w szermierce na szable, naszą szkołę reprezentowało 8 naszych uczniów i dwie byłe uczennice.

W sobotę 12 odbyły się zawody indywidualne.

Pierwsze swoją konkurencję rozegrały dziewczęta. Wszystkie z powodzeniem walczyły w eliminacji grupowej awansując do rundy pucharowej, a w końcowej klasyfikacji zajęły odpowiednio miejsca Oliwia Gogoła 15, Michalina Walczak 18, Zuzanna Krot 19, Lena Stawiarz 46 i Olga Krot 50.

W konkurencji chłopców było jeszcze lepiej – w eliminacji grupowej wszystkim naszym zawodnikom udało się wygrać po kilka walk a Igor odniósł komplet zwycięstw i rozstawił się z 3 numerem. Eliminacje pucharowe rozpoczęły się z tabeli 128 zawodników, wszyscy nasi uczniowie awansowali do 64, po walkach o 32 pozostali Igor, Maciej i Olek, a do 16 awansowali Igor i Maciej. W końcowej klasyfikacji nasi uczniowie zajęli miejsca 9- Igor Koczwara ( tuż za finałową 8) 13- Maciej Walczak 20- Aleksander Świerz 34- Dawid Dudek i 52- Borys Krawczyk.

W niedzielę 13 odbyły się zawody drużynowe

Dziewczęta występowały w składzie Michalina Walczak, Lena Stawiarz, Oliwia Gogoła i Zuzanna Krot. W pierwszym swoim o meczu o finałową ósemkę dziewczyny pokonały 2 zespół Konina, o strefę medalową nieznacznie przegrały z drużyną z Poznania i musiały toczyć walki o miejsca 5-8. W tej fazie turnieju przegrały pierwszy mecz z zawodniczkami z Olsztyna 32- 36, a drugi o 7 miejsce pewnie wygrały z 1 zespołem z Konina

Chłopcy walczący w składzie Igor Koczwara, Maciej Walczak, Aleksander Świerz i Borys Krawczyk po dobrym ( choć z drobnym niedosytem) występie indywidualnym zostali rozstawieni drużynowo z numerem 3 i w związku z tym w pierwszej rundzie zawodów drużynowych mieli wolny los i nie musieli walczyć o najlepszą 16 turnieju , w kolejnym meczy o 8 pokonali pewnie pokonali drużynę z Konina a następnie w meczu o strefę medalową wygrali z drużyną z Pałacu Młodzieży Katowice w półfinale nasi uczniowie spotkali się z zawodnikami AZS AWF Warszawa i po zaciętym meczu wygrywając 36-30 awansowali do ścisłego finału, w którym po emocjonującym meczu musieli uznać wyższość zawodników z klubu sportowego Szabla Ząbki

Srebrny medal i tytuł Wicemistrzów Polski w szabli młodzików jest najlepszym osiągnięciem tej grupy na oficjalnych mistrzostwach organizowanych przez Polski Związek Szermierczy ( choć są oni medalistami Mistrzostw Śląska , oraz zajmowali już indywidualnie wysokie miejsca w turniejach ogólnopolskich )

Gratulacje dla całej grupy za wyniki a także za zaangażowanie w treningi i cały proces szkoleniowy, szczególnie iż w tym roku szkolnym nie zawsze było to łatwe.

BRAWO!!!